Přečteno v srpnu 2017

6. září 2017 | 14.40 |

Srpen je za mnou. Neuvěřitelný. Přečetla jsem 6 následujících knížek:

read_august

1) Miroslav Pech – Cobainovi žáci

Devadesátky, grunge a lehká nostalgie? Tahle knížka měla podle popisu všechny předpoklady mě nadchnout, ale nestalo se. No, možná jsem si z té anotace vzala jen to, co jsem chtěla. Vyrůstání na rocku jsem dostala a to bylo fajn, ale pak už jsem si každou chvíli o hlavní postavě říkala: "Bože, to je dement." Věčně ožralej a/nebo pod drogama, kašlal na školu a budoucnost a dělal jedno hloupé rozhodnutí za druhým. Od příběhu a zážitku jsem čekala trochu víc, ale knížka je to dost dobře napsaná a čte se příjemně (navzdory lehce odpudivým historkám).

HODNOCENĺ: 3/5

* * * 


2) Miguel Ruiz – Čtyři dohody

Nehřešte slovem. Neberte si nic osobně. Nevytvářejte si žádné domněnky. Dělejte vše tak, jak nejlépe dovedete. Tahle knížečka o 134 stránkách je právem klasikou self-help žánru. Trochu jsem se obávala, že bude moc religiózní, ale ateisti přeskočí modlitby na konci a jsou v pohodě. Čtyři dohody jsou krátkým představením zmíněných konceptů, které mi rozhodně přijdou jako dobrý nápad, a zůstávají vesměs u teorie. K tématu ale existují od autora i další publikace, tak možná je něco praktičtějšího v nich. Za tu hodinu času tahle knížka určitě stojí. :- ) 

HODNOCENĺ: 4/5

* * * * 


3) John Green – Looking for Alaska

(Hledání Aljašky)

Chtěla jsem si něco přečíst od Johna Greena. Do The Fault in Our Stars se mi nechtělo, protože co jsem pochopila, tak je to romance s velkou pravděpodobností, že alespoň jeden z té dvojice umře. Trochu mě odrazuje, když něco takového vím/tuším předem. Taky mě odrazovaly negativní recenze a celkově jsem prostě od autora nic moc nečekala. Ale Looking for Alaska mě dost příjemně překvapilo. Nevěděla jsem moc, o čem to bude, a nejdřív jsem si říkala, že asi nemám chuť na takové ultra-internátní historky, a moc mě nezajímalo, co znamená to odpočítávání ve stylu "One Hundred and Thirty-Six Days Before" v názvech kapitol. Ale brzo jsem se do příběhu celkem zažrala a hlavní postavy si oblíbila. Nakonec za mě celkem kvalitní young-adult kniha a mám teď chuť i na další autorova díla. 

HODNOCENĺ: 4/5

* * * *


4) Brian K. Vaughan & Fiona Staples – Sága 1

Moc nečtu komiksy. A proč vlastně?! Netuším, ale tuším, že teď začnu. Nad touto sérií se na booktube rozplývalo tolik lidí, až jsem se to rozhodla taky zkusit. Ty obrázky od Fiony Staples jsou nádherný. Příběh je zajímavý, postavy vtipné, sarkastické a sympatické (zatím se mi nejvíc líbila Izabel) a rozhodně budu číst dál. 

HODNOCENĺ: 4/5

* * * *


5) Andy Weir – Marťan

Já jsem tušila, že to bude pecka! Alespoň to tak všichni říkali a já jim věřila. Tahle knížka byla nečekaně vtipná, očekávaně vědecká (s tou správnou dávkou emocí), zajímavá, napínavá a chvílema i příjemně poklidná (i na Marsu se očividně může člověk chvílemi nudit) a prostě mi dala všechno, co očekávám od super knížky. Bacha na knižní kocovinu po dočtení. Pro mě jedna z nejlepších knih za tento rok, doporučuju až na půdu. A měním svou životní strategii na: "Co by udělal Mark Watney?"

HODNOCENĺ: 5/5

* * * * *


6) Jan Novák & Jaromír 99 – Zátopek: ... když nemůžeš, tak přidej!

Komiks pro dny na konci měsíce, kdy jsem se nechtěla pouštět do něčeho většího. O Zátopkovi jsem nevěděla nic moc jiného, než že běhal dlouhé tratě a spoustu jich vyhrál. Tak jsem se teď dozvěděla víc zábavnou formou. Komiks se četl skvěle a styl ilustrátora Jaromíra 99 je pro mě jakožto fanynku Rudiše dost fajn (ještě tu na mě od něj čeká Kafkův Zámek). Taktéž můžu doporučit.

HODNOCENĺ: 4/5

* * * *


A to je vše. Těší mě, že už jsem se z větší části prokousala hromadou, kterou jsem si na léto půjčila z Městské knihovny; už mi jich tu zbývá jen pár.

Která knížka vás tohle léto nadchla, nebo naopak zklamala? :- )

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Přečteno v srpnu 2017 melancholicka 10. 09. 2017 - 14:12
RE(2x): Přečteno v srpnu 2017 brutally-honest 10. 09. 2017 - 17:26
RE: Přečteno v srpnu 2017 hroznetajne 11. 09. 2017 - 17:42
RE(2x): Přečteno v srpnu 2017 brutally-honest 12. 09. 2017 - 11:16
RE: Přečteno v srpnu 2017 boudicca 19. 09. 2017 - 11:00
RE(2x): Přečteno v srpnu 2017 brutally-honest 19. 09. 2017 - 21:10